Arif Dushaj
Arif Dushaj

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Dushaj
  • Jeton në
  • ShqipëriBiografia

BIOGRAFIA: Arif Dushaj është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Arif Dushaj nje kengtar i rrymes popullorre nga Shqiperia, Tropoje. Prej vitesh Arifi ka zgjedhur të sjellë për publikun e tij muzikën tradicionale shqiptare. Artisti nga Tropoja rrëfen se nuk i është dashur një videoklip, apo një promovim, pasi i mjafton talenti dhe zëri që ka. ‘Kënga që kam bërë për Lulzim Bashën ka qenë para se ai të zgjidhej si kryetar bashkie, ndaj dhe i ka shërbyer si një ogur i mirë”, rrëfen Arifi për këngën që ka kënduar ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 4