Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arif Vladi, Ilir Shaqiri & Nikollë Nikprelaj - Kaloresi I Lirise Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9Skënderbe, Skënderbe, Skënderbe

Toka qielli po çojnë flakë
Dhe të ti ne tu mbet dheu
Treqind burra luftëtar
Po ju prin Skënderbe

Vjen kushtrimi anembanë
Ditë e Arbërit po i thërret
Hapën shtigjat me çdo anë
I bekoj Zoti i vet

Ulen Shqipët mbi kështjellët
Ku vendojnë Princat Shqiptar
Shpata e Gjergjit si rrufe
Nder beteja fitimtarë

Skënderbe, o Princ Shqiptar
Monument në histori
Je Shqiponjë e diell mbi malë
Në Atdheun Kuq e Zi

O kalorës i lirisë
Krenaria jonë kombëtare
Rreth flamurit të bashkimit
Me ty vjen, me ty vjen
Me ty vjen besëlidhja e madhe

Sa beteja i fituam
I ka njohur historia
Legjendar të ka Evropa
Dritë ne sytë të ka liria

Lart në qiell të rri lavdia
Krenaria jonë ti je
Unë me ty si nëpër botë
Jam Shqiptar, Skënderbe

Skënderbe, o Princ Shqiptar
Monument në histori
Je Shqiponjë e diell mbi malë
Në Atdheun Kuq e Zi

O kalorës i lirisë
Krenaria jonë kombëtare
Rreth flamurit të bashkimit
Me ty vjen, me ty vjen
Me ty vjen besëlidhja e madhe

Skënderbe ti je
Legjendar ti je
Ti je i gjallë

Skënderbe, o Princ Shqiptar
Monument në histori
Je Shqiponjë e diell mbi malë
Në Atdheun Kuq e Zi

O kalorës i lirisë
Krenaria jonë kombëtare
Rreth flamurit të bashkimit
Me ty vjen, me ty vjen
Me ty vjen besëlidhja e madhe


Ky tekst u dërgua nga Miran

Arif Vladi, Ilir Shaqiri & Nikollë Nikprelaj - Kaloresi I Lirise
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kaloresi I Lirise".
3. Video është e këngës "Kaloresi I Lirise", por nuk këndohet nga Arif Vladi, Ilir Shaqiri & Nikollë Nikprelaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Arif Vladi:


Komente 0