A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Arilda Hoxha

Choose star rating

Rating:  3.7 / Votes cast:  3
BIOGRAFIA: Arilda Hoxha is a popular singer. Me muzikë kam filluar të merrem që në moshë të vogël nëpër aktivitete shkollore. Pasioni i madh që kam për muzikën më shtyu të konkurroja në Liceun Artistik. Dalja ime e parë në skenë ka qenë në show-n “Top Girl”, tek “E diell”, më pas tek “Promofestival”, që zhvillohej në TV “Klan”, ku u vlerësova dhe me çmimin e këngëtares më të re. Në vitin 2011, Arilda Hoxha merr pjesë në The Voice of Albania 1. Në Maj 2013, Arilda Hoxha merr pjesë në T...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Voice Of Albania

(Contestant)

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Sidorela Kelmendi

Luljeta Kuraja

Entela Ilirjani

Denada Bare

Sevi

Arjela Krasniqi

Yllka Berisha

Meda (Nurimeda Kamberi)

Gledis

Stela Brahimllari


Tags: Arilda Hoxha

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019