Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arilda Hoxha

Arilda Hoxha
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3

Arilda Hoxha është këngëtare e njohur. Me muzikë kam filluar të merrem që në moshë të vogël nëpër aktivitete shkollore. Pasioni i madh që kam për muzikën më shtyu të konkurroja në Liceun Artistik. Dalja ime e parë në skenë ka qenë në show-n “Top Girl”, tek “E diell”, më pas tek “Promofestival”, që zhvillohej në TV “Klan”, ku u vlerësova dhe me çmimin e këngëtares më të re.

Në vitin 2011, Arilda Hoxha merr pjesë në The Voice of Albania 1.

Në Maj 2013, Arilda Hoxha merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "Asnjehere".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Pjesëmarrëse në

The Voice Of Albania


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0