A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Arilena Ara - Zemer


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  38

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

23/12/2017

2017-12-23T18:00:05

Lyrics:

Lindon Berisha

Music & Arrangement:

Darko Dimitrov


Ndjehem si e huaj brenda ne lekuren time
Ishim ne fillim por prekem fundin zemra ime
E zbrazet une sot, si nje shpirt i verber
E demtuar jam.. pyes, faj a kam?
Ishe frymezim, tani pendim
Force une te ngrihem s'kam

[REF.:]
A ke ti zemer?
A je ti burre?
Je vetem emer,
i ftohte si nje gur
A ke ti zemer?
Faj te pranosh.
Je vetem emer
Pa shkronja shume bosh.
A ke ti zemer?
Jo ti nuk ke.
Je vetem emer
Ti nuk e sheh
A ke ti zemer?
A ke ti zemer?
A ke ti?

A e ke harruar para zotit u betove?
Je njeriu im, besimin tim shkaterrove
Ti kthehesh si vjeshte
Une bie gjithmone.
Me telefonon i dehur, thua me mungon
Ndoshta tani vuan njesoj
Por prape dyshoj.

[REF.:]
A ke ti zemer?
A je ti burre?
Je vetem emer,
i ftohte si nje gur
A ke ti zemer?
Faj te pranosh..
Je vetem emer
Pa shkronja shume bosh.
A ke ti zemer?
Jo ti nuk ke.
Je vetem emer
Ti nuk e sheh
A ke ti zemer?
A ke ti zemer?
A ke ti?

A ke ti zemer?
A je ti burre?
Je vetem emer,
i ftohte si nje gur
A ke ti zemer?

A ke ti zemer?
Jo ti nuk ke

e-Cards (3)

2018-11-19 17:50:13
Je njeriu im
Besimin tim shkatërrove
Ti kthehesh si vjeshtë
Unë bie gjithmonë
U krijua nga ANA 2018-07-17 19:45:32
E zbrazet une sot,
si nje shpirt i verber
E demtuar jam..
pyes, faj a kam?
Ishe frymezim, tani pendim
Force une te ngrihem s'kam
2018-06-12 16:47:34
A ke ti zemer?
A je ti burre?
Je vetem emer,
i ftohte si nje gur
A ke ti zemer?
Faj te pranosh.

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019