Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arilena Ara & Ardit Gjebrea - Kur Braktis Atë Që Do Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Ti, ti po kthehesh përsëri tek unë
me pendesë dhe trishtim pafund
ka kaq kohë që po të pres, sa shumë

Vjen, përmes erës nër netë ti vjen
Nostalgji dhe dëshpërim më sjell
sa e huaj je tani, sa e ndjerë

Ku shkruan ëndrrat, ku?
Kë deshën sytë e tu, s'e di
Ne heshtim që të dy
na ndan një ftohtësi tani

Ref:
Kur braktis atë që do
vjen një cast që e kupton
se pa të ti dot s'jeton
çfarë më thuaj vlen në botë
kur je vetëm e ke ftohtë
dhe një zemër s'e gjen dot
Ku shkuan pritjet, ku?
Ku ndali hapi ytë, s'e di
në ndjenjë në fshehtësi
jam skllavi ytë më thotë tani

Unë, sa trishtim po ndjej në shpirt, çudi
Kur pendesën shoh në sytë e tu
S'di të dua, a të humba përgjithënji

Ti, ti u ktheve përseri
lotin shoh të ngrirë
Jam i dobët dhe të fal, s'e di
ne mund t'a kthejmë në jetë dashurinë

Ku shkruan ëndrrat, ku?
Kë deshën sytë e tu, s'e di
Ne heshtim që të dy
na ndan një ftohtësi tani

Ref:
Kur braktis atë që do
vjen nje çast që e kupton
se pa të ti dot s'jeton
çfarë më thuaj vlen në botë
kur je vetëm e ke ftohtë
dhe një zemër s'e gjen dot
Ku shkuan pritjet, ku?
Ku ndali hapi ytë, s'e di
një ndjenjë në fshehtësi
jam skllavi ytë më thotë tani

një ndjenjë në fshehtësi
jam skllavi ytë më thotë tani


Arilena Ara & Ardit Gjebrea - Kur Braktis Atë Që Do
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kur Braktis Atë Që Do".
3. Video është e këngës "Kur Braktis Atë Që Do", por nuk këndohet nga Arilena Ara & Ardit Gjebrea.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Arilena Ara:


Komente 0