Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Trishtim

Endra Qe Kam Në Zemër

A kjo toke e shenuar
me nje shpirte te sakatuar
me jete te dhunuar,
me fjale boshe shpirti mbushet
dhe endrat qajne kur toka,
me vdekjen puthet.
A imzot njeri me shpirte
te vrar dhe me endrat qesh
e qane endrat tona na u vrane.
Me nje deshperim lekundet zemra
me nje jete te vrare shihet endra.
Kot nuk thojne endra ne
gjume shihen por dashuria ne zemer ndihet.

- poezi nga Arishela


- Poezia u dërgua nga Arishela -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.5 / Votuan:  2


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet