Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arian Dredhasi - Syçkat Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5

Refreni
Syçkat, syçkat
Ç'më kanë zënë
Dhe të qetë
S'po më lënë
Me k' to syçka si asnjerë
Dashurinë e kam ndjerë  (  X2 )

A do dalësh vallë
Sot ti në dritare
Pyes veten time
Se më çmënde fare

Gjith' ditën në mëndje
Vetëm ty të kam
Mos dëgjo ti botën
Se më dogje xhan

E kanë fajin syçkat
Që i dua shumë
S'më hiqen nga mëndja
Më kanë lënë pa gjumë

Ah moj zemra ime, si u dashurove?
Pse me një shikim, ndjenjat i mgacmove?

Refreni
Syçkat, syçkat
Ç'më kanë zënë
Dhe të qetë
S'po më lënë
Me k' to syçka si asnjerë
Dashurinë e kam ndjerë  (  X2 )

Ah moj zemra ime, si u dashurove?
Pse me një shikim, ndjenjat i mgacmove?

E kanë fajin syçkat
Që i dua shumë
S'më hiqen nga mëndja
Më kanë lënë pa gjumë

Refreni
Syçkat, syçkat
Ç'më kanë zënë
Dhe të qetë
S'po më lënë
Me k' to syçka si asnjerë
Dashurinë e kam ndjerë ( X2 )

INTRO
- Alooo.
- Po hë me ce se ngre? Ce se ngre?
- Me ngavash, me ngavash. Kot flet lali jam në plazh. Sa të kthehem nuk harroj, do të vij të të takoj. Po nxi trupin në pishinë, jam këtu me shoqërinë. Kur të kthehem të takoj, ciao lalkë nuk harroj. Hahahahaha
- Alo. Alooo. Vi, viii ma mbylli.

Refreni
Syçkat, syçkat
Ç'më kanë zënë
Dhe të qetë
S'po më lënë
Me k' to syçka si asnjerë
Dashurinë e kam ndjerë  (  X2 )


Ky tekst u dërgua nga Ilir MiskaArjan Dredhasi
Publikimi: 11/03/2015
Festivali: Top Fest 12


Arian Dredhasi - Syçkat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Syçkat".
3. Video është e këngës "Syçkat", por nuk këndohet nga Arian Dredhasi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Arjan Dredhasi:


Komente 0