Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arjan Korkaj - Thesari Im  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  11

Këngë e albumit:

"Floriri I Vogel"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2013

2013-11-30T23:00:00+00:00Cdo mengjes kur i hap syt
hyn ne dhom nje rreze dielli
mi verbon dy syt e mi dhe ne
shtrat me ulet qielli
Hije mbrapa mos me rri zemra kurre ste
ka tradhetuar dhe ne diell dhe ne shi
syt e tu un kam kerkuar ..

Refreni 2 her
Hape zemren ti te shikosh se sa te dua
nje thesar do gjesh aty qe askuj s'ja kam dhuruar ..

Asnjeher nuk jam i vetem
dhe kur ndihem i vetmuar mbaj ne dore
nje gur flori emri yt aty esht shkruar
Hije mbrapa mos me rri zemra kurre ste
ka tradhetuar dhe ne diell dhe ne shi syt
e tu un kam kerkuar ..

Refreni ...
Hape zemren ti te shikosh se sa te dua
nje thesar do gjesh aty qe askuj s'ja kam dhuruar ..


Ky tekst u dërgua nga Rrapatushja
Më Shumë Këngë Nga Arjan Korkaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet