Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arjan Korkaj - Kolazh Dasmash 2016 Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Erdhi more erdhi Nuse bukuria
Nga kenget dhe vallet Seq u tund shtepia
Eja Nuse eja me kembe te m'bare
Bukuri te tille ne nuk kishim pare
M'burru more djale per Nusen qe more
E embel e bardhe por si akullore
Lule me te bukur nuk ka qelur toka
Puthe more puthe nga kembet tek koka

Si zingjiri dridhi vallet moj Nuse moj Nuse
Sonte ti harrojme hallet moj Nuse moj Nuse
Llamburi e n'drin si drita moj Nuse moj Nuse
Se s'kemi dasem perdita moj Nuse moj Nuse
Rreth e rreth te gjithe jemi moj Nuse moj Nuse
Miqesia e shoqeria moj Nuse moj Nuse
Do ta djegim o per tyja moj Nuse moj Nuse

Ti qe ngre dolline mbaje me avash
Sonte dota g'dhime more dollibash
Kot e kot qe dalin yjet e mengjesit
Se yjet i kemi ne balle te trapezit
Ne balle te trapezit nje vajze e nje djale
Qe per njeri-tjetrin zoti i ka fale
Cau moj daulle dhe ti moj gerrnete
Se kjo dite e madhe vjen njehere ne jete
Se sonte dy zemra bashkohen perjete
Endrra more endrra behet realitet
Arjan Korkaj
Publikimi: 19/09/2016
Muzika: Klodian Qafoku
Teksti: Arben Duka
Orkestrimi: Klodian Qafoku


Arjan Korkaj - Kolazh Dasmash 2016
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kolazh Dasmash 2016".
3. Video është e këngës "Kolazh Dasmash 2016", por nuk këndohet nga Arjan Korkaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Arjan Korkaj:


Komente 0