Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arjan Korkaj - Te Mashtruar Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Eci rruges i menduar, kujtoj jeten qe kam shkuar
Qe nga vitet feminore, Kur ish lluks nje akullore
Kujtoj vitet e rinise, Dhe kohen e dashurise
Kur putha per her te par, kur u dogja ne nje zjarr

REF.:
Se keta politikane s'mendojn kur per fukaran
Ju o njerez shum ju dua, hapni veshet degjomni mua
Ngriu dhe beu furtun, kerko buk e kerko pune
Mere fatin tend ne dore, mos qendro keshtu i gjor

Her me derte dhe me breng, Sot i hodha ne nje keng
Po keta me ne sungopen, Se na shtypen se na ropen
Qe te gjith ketu e thane, Politika esht PUTANE
Ca me shum pasurohen, Ca me shum varferohen

REF.:
Se keta politikane s'mendojn kur per fukaran
Ju o njerez shum ju dua, hapni veshet degjomni mua
Ngriu dhe beu furtun, kerko buk e kerko pune
Mere fatin tend ne dore, mos qendro keshtu i gjor

Po su ngrijt vet vegjelia, Nuk vjen gje nga perendia
Nuk u sosen hallet tona, Se te tjeret jan ne frona
Ata dje e ata sot, Kot qe pret o popull kot
Politika te mashtron, Por ti prap e pram voton

REF.:
Se keta politikane s'mendojn kur per fukaran
Ju o njerez shum ju dua, hapni veshet degjomni mua
Ngriu dhe beu furtun, kerko buk e kerko pune
Mere fatin tend ne dore, mos qendro keshtu i gjor
Arjan Korkaj
Publikimi: 19/09/2016
Muzika: Klodian Qafoku
Teksti: Arben Duka
Orkestrimi: Klodian Qafoku


Arjan Korkaj - Te Mashtruar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Mashtruar".
3. Video është e këngës "Te Mashtruar", por nuk këndohet nga Arjan Korkaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Arjan Korkaj:


Komente 0