Arjana Fetahu Gaba Poezi
Arjana Fetahu Gaba

Çaste...

Ulur pranë zjarrit, të dy qetësisht,
Mërdhirë në trup, a thua pranverë,
Si lëngu bekuar nga dora e Zotit,
Na shkoi në shpirt një shishe me verë.

Një puthje mes buzëve këmbyem të dy,
Pastaj në një botë krejt tjetër ne qemë,
Me verën I pamë gjithë ngjyrat e zjarrit,
Dhe shkuam të dy që të flemë.

- Poezi nga Arjana Fetahu Gaba{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0