Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arjela Krasniqi - S'te Lejoj  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Muzika & Orkestrimi:

Gramoz Kozeli

Muzika, Teksti & Orkestrimi:

Gjergj Jorgaqi

Këngë e albumit:

"Perse"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2004

2004-11-30T23:00:00+00:00Dua dhe do kem
Ate qe dua do ta marr
Ndoshta do jet kjo
Ajo qe ne na la te ndare

Dua dhe do jem
Ajo qe kurre s'ke dashur ti
Sdo te pyes me jo vetem ty por asnjeri

Dikur per ty un loder isha
Jo nuk jam tani
Sjam e vogel dhe as dua
Por shume gjera di

Mjaft ti me moral
Se behesh egoist
Akoma se kupton
Nuk jam me nje vajze e brishte
Ref.
Ku po shkon ti pa mua moj ?

Jo nuk te kam frike
Une rrugen time di ta gjej
Ti jo mos me berrtit

Mendjelehte per ty un sto te jem
Jo ti sme kupton
Se cdo gje pra mori fund
Ti mos u lodh,Mos u afro
Nje jete pa ty un do filloj

Jo nuk te ve faj
Te drejte ti ke kur me kerkon
Nje gje nuk me pelqen
Dhe me trajton si te jem prone

Ndaj doja ta dish
Qe s'do jem atje ku je ti
Askend nuk do lejoj te me perdor si nje femi

Ref.
Ku po shkon ti pa mua moj ?

Jo nuk te kam frike
Une rrugen time di ta gjej
Ti jo mos me berrtit

Mendjelehte per ty un sto te jem
Jo ti sme kupton
Se cdo gje pra mori fund
Ti mos u lodh,Mos u afro
Nje jete pa ty un do filloj

Jo nuk te kam frike
Une rrugen time di ta gjej
Ti jo mos me berrtit

Mendjelehte per ty un sto te jem
Jo ti sme kupton
Se cdo gje pra mori fund
Ti mos u lodh,Mos u afro
Nje jete pa ty un do filloj


Ky tekst u dërgua nga Elma Prifti
Më Shumë Këngë Nga Arjela Krasniqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet