A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Arlinda Gaxherri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  18
  • Vendlindja:
  • Junik 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
  • Mosha:
  • 31 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Arlinda Gaxherri është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Që nga viti 1994 jeton me nënën dhe vëllaun në Biel/Bienne të Zvicres. Arlinda e ka kryer shkollën fillore, të mesmen dhe të naltë komerciale në Zvicër. Tani merret me muzikë, këndon dhe është tekstshkruese, po ashtu merret dhe me sport. Ka qenë tre herë kampione e kantonit Jura në tenis. Që në moshë te vogël, Arlinda ka imituar këngëtaret e huaj në gjuhen angleze dhe franceze. Ka qenë e çmendur për Alicia Keys dhe Beyonce Knowles dhe pastaj ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Nora Muqaj

Gentiana Podrimaj

Mjellma Berisha

Fjolla Morina

Teuta Kurti

Sara Kalaveshi

Edita Sopjani

Monika Salihu

Mirsa Kerceli

Vesa Smolica


Tags: Arlinda Gaxherri, Arlee Lacosta

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019