Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arlinda Gaxherri
  • Vendlindja:
  • Junik 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 16 Shtator 1988
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♍ Virgjeresha
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  31
Këndon kryesisht: pop

Arlinda Gaxherri është këngëtare e njohur. Që nga viti 1994 jeton me nënën dhe vëllaun në Biel/Bienne të Zvicres. Arlinda e ka kryer shkollën fillore, të mesmen dhe të naltë komerciale në Zvicër. Tani merret me muzikë, këndon dhe është tekstshkruese, po ashtu merret dhe me sport. Ka qenë tre herë kampione e kantonit Jura në tenis.

Që në moshë te vogël, Arlinda ka imituar këngëtaret e huaj në gjuhen angleze dhe franceze. Ka qenë e çmendur për Alicia Keys dhe Beyonce Knowles dhe pastaj i ka përcjellur dhe këngëtaret shqiptar. S'kishte këngë që s'dinte ta këndonte nga repertori i tyre. Arlinda është një person që e donë shumë muzikën, artin, e vlerëson jetën dhe është gjithmonë e gatshme për tu konfrontuar me sfidat e jetës.

Më datë 11 Shkurt 2009, Arlinda Gaxherri publikon videoklipin "Sonte Po Largohem".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

1Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet