A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Armando Daja - Ministra


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

13/06/2018

2018-06-13T16:00:01

ministra ministra kryeministra
leket i bojn ktaaa
me punet e pista (4X)

le popullin mbas dore
e thu je protagonist
300mij vene pune
po ska profesionist

si shteti dhe mafja
dalin per fushata
vin e t'qajn hallin
mbrapa behen shkerdhata

i vetmi trrim e mret shqiptari
ti o Azem Hajdari
kta t'vran e mbasi t'vran
t'vin e qajn te varri

na skena shtet kena mafja
mafja perhapet si kancer
skandalet e tyre jan vrasje
po provat zhduken si ajer

leket e pista biznese
kta i pastrrojn neper shtete
plot llogari bankare kan kta
polullit gje nuk i mbetet

plot familje t'varfra
ku i ze dita si ze nata
shum njerez po kan andrra
dhe largohen se ktu shtet ska

ministra ministra kryeministra
leket i bojn ktaaa
me punet e pista (4X)

flasin per portale
kokain e paster kolumbjane
per kokat parlamentare
per kto kurva me kollare

na skemi shtet (2X)
pushteti perderet vec me bo lek
populli cohet e pushteti vret
janari s'harrohet u vran shum vet (u vranshum vet)

na kemi paga t'ulta taksa t'larta
problemet jo nuk ndalen
fatura fatura po vin njgjyra ngjyra
hesapet jo nuk dalin

nese si pagun ata t'fusin nburg
dhe kta tentojn vetvrasen
kta vjedhin miliona miliona
dhe nga ligji jo nuk kapen

leket e pista biznese
kta i pastrrojn neper shtete
plot llogari bankare kan kta
polullit gje nuk i mbetet

plot familje t'varfra
ku i ze dita si ze nata
shum njerez po kan andrra
dhe largohen se ktu shtet ska

ministra ministra kryeministra
leket i bojn ktaaa
me punet e pista (4X)


Lyrics submited by Armant DajaKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019