A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Babain

100 Vjet

Shqipëri, një shekull mbushe
qëkur në Vlorë
u veshe nuse
Shqipëri, një shekull ke ti
qëkur trimi Ismail
t'a mbajti flamurin
kuqezi në gji

Flamuri yt i bukur
është i larë në gjak
me ngjyrë të kuqe,
ngjyrë e ndezur flakë

Shqiponja dykrenare
është ngjyrë e zezë
e na kujton trimat
që ranë për mëmëdhenë

Eh, moj Shqipëri
Shumë trima për ty kanë rënë
Nga të gjitha trojet
Që Shqipen se kanë dhënë

Ti qëllimit ja arrite
Flamurin në majë e valëvite
Rrofsh moj Shqipëri Punoi: Argjira Elmazi
Gëzuar 100 vjet Pavarësi

- poem written by Armela Shoshari


- Submitted by Armela -

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  16

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019