Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Rrezet E Diellit Ndaj Manushaqes

Manushaqe bukuroshe
pse se ngre koken perpjete
po rri e mpite edhe e qete
pse nuk zbukurohesh e shendoshe

Oh fletet qe irrite duke i nxjerre
nga gjyri yt
tu bene si hale
ne syte pa m u fishk e mu drobite

Dimer i madh me bore
me te ftohte e me te ngrire
e m e gjithe ligesite
te la te mjer e te gjore

Ah ta zbriti bukurine dhe
gjellimin e gjithe c kishe
vdiqe u trete u prishe
te thate te shohe tani

Po mos u tremb behu trime
edhe ki durim e shprese

- poezi nga Armela Shoshari


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet