Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Loti I Pathare

Sa shpejt pushtohet zemra nga gabimi,
nga vuajtjet, lotet dhe zhgenjimi.
Por duhet kohe per rigjenerim
sepse loti i pathare,
te con ne shkaterrim.

Sikur te ndjenim vetem rendimin e syve,
do ishte mrekulli.
Se nuk do ndjenim dhumbejn,
qe na godet ne gji.

Ah, sikur dhimbjet shpirterore,
te mos ekzistonin.
lotet e pathare, te thare
do rendonin...

- poezi nga Armela Shoshari


- Poezia u dërgua nga Armela -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet