Më mbaj mend (për 1 muaj)

Armend Beqiri & Merita Burrniku - Si Hatixheja E Muhamedi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Merita:
Nga do lulet që i pashë
Asnjë aromë nuk dallova
Thellë nga zemra njëherë thashë
Dhe këtë fjalë kurr se harrova

Sa m'bekove me dashni
Që më hape sytë e bukur
Prehjen unë e gjej tek ti
Kur në shpirt ti më je futur

Armendi:
Sa e ndjen shpirti këtë za
Kur n'mëngjes më fton për lutje
Zoti t'lumtur na ka ba
Me shum dashni dhe pa vujtje

Kur je vajzë babën nderon
Ja përmbush burrit besimin
Për fëmijët bahesh xhenet
Edukuese e krejtë njerëzimit

Reff..
Armendi/Merita

Si Hatixhja e Muhamedi
Dashurinë ne ta vazhdojmë
Si Aliu e Fatimja
Njëri tjetrin ta nderojmë
Armend Beqiri & Merita Burrniku
Publikimi: 15/01/2021
Muzika: Naim Qukiqi
Teksti: Besir Musliu
Orkestrimi: Naim Qukiqi
Video Produksioni: RGB Entertainment


Armend Beqiri & Merita Burrniku - Si Hatixheja E Muhamedi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Si Hatixheja E Muhamedi".
3. Video është e këngës "Si Hatixheja E Muhamedi", por nuk këndohet nga Armend Beqiri & Merita Burrniku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Armend Beqiri:


Komente 0