Më mbaj mend (për 1 muaj)

Armend Makica - Studençan, Kala Prej Guri Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Studenqan

Studenqan Kala prej Guri
N’lapidar t’valon flamuri
Ruje n’kujtim or fshat krenar
Mbi njeqind trima luftetar

Strofa

Studenqan Kala prej Guri
N’lapidar t’valon flamuri
Ruje n’kujtime or fshat krenar
Mbi njeqind trima luftetar

Djem qe rriten n’studenqan
Nga dy zemra n’gjoks I kan
E Damart shpejt ja u vlojn gjakun
Pa lujt venin t’japin hakun

Ref

Me zjarr ndezur vjen Fetahu
E Arifi I vje per krahu
Me Ruzhdiun e Omerin
Kshtu I a kthyen Atedheut nderin

Sa her plumba shkrep Nehati
Hasmit gjak i mbushet Shtati
Pushka e Ismetit dhe Besnikut
Ja kan skuq ballin armikut

Strofa 2

N’zone t’pashtrikut kah Theranda
Msyn Armiku me arm t’randa
Guerilja po’I prêt n’ball
S’dojn me lshu asnje te gjall

Djem qe rriten n’studenqan
Nga dy zemra n’gjoks I kan
E Damart shpejt ja u vlojn gjakun
Pa lujt venin t’japin hakun

Ref

Me zjarr ndezur vjen Fetahu
E Arifi I vje per krahu
Me Ruzhdiun e Omerin
Kshtu I a kthyen Atedheut nderin

Sa her plumba shkrep Nehati
Hasmit gjak i mbushet Shtati
Pushka e Ismetit dhe Besnikut
Ja kan skuq ballin armikut
Armend Makica
Publikimi: 01/09/2015
Muzika: Burim Krasniqi
Orkestrimi: Burim Krasniqi


Armend Makica - Studençan, Kala Prej Guri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Studençan, Kala Prej Guri".
3. Video është e këngës "Studençan, Kala Prej Guri", por nuk këndohet nga Armend Makica.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Armend Makica:


Komente 0