Më mbaj mend (për 1 muaj)

Armend Milla
  • Vendlindja:
  • Ulqin 
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 2 Korrik 1988
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Armend Milla është këngëtar i njohur. Armend Milla e pershkruan veten si njeri te thjeshte dhe mjaft romantik. Muziken e tij e definon se Rock Pop. Se fundit ka marre pjese ne festivalin “TopFest 8″ ne Tirane, ku eshte pritur mire nga publiku. Armend Milla mori pjesë në festivalin e te rinjeve ne “Top Fest 8 ” me kengen “Bota Jonë ” qe u bë një hit i madh ne Ulqin si dhe trojet e tjera shqiptare.
Ky edicion i Top Festit do i hapi shum rrugë Armendit per koncerte edhe festivale te tjera. Armendi e pershkruan ket edicion te Top Festit si nje eksperience qe nuk do ta harroj, edhe qe per fat te mire do zgjas akoma, sepse tani e ka rradhen gjysem finalja e Top Festit dhe pastaj edhe finalja.
Kenga e quajtur Bota Jone eshte kompozuar nga violinisti i mrekullueshem Eduart Hallulli dhe tekstin nga Andi Kazani . “Kjo kenge ne fakt ishte e perpunuar deri ne fund, dhe fale Adrian Lulgjuraj hyra ne kontakt me kompozitorin Eduart Hallullin, dhe per nje dite arritem ta realizojme kengen deri ne fund dhe ta dorezojme per Top Fest” thot Armendi. “Kenga eshte shume interesante, rrym jo shume e ndegjuar, elemente muzikes alternative duke perfshir aty edhe melosin e trojeve shqipetare po gjithashtu ne prapavij edhe rockun ishte nje intrig e madhe per ndegjuesin” vazhdon ai.
Ne rewindin e Top fest 8 performohet live me orkestren e Top Channelit , edhe ne fund si juri jan 3 radiot me te forta te trojeve shqipetare Radio Vati (Maqedoni), Radio Bluesky (Kosova), dhe Top Albania Radio ku kenga “Bota jone” ka marr vendin e par nga Radio Vati me 50 transmetime gjate javes,vendin e dyt nga radio Blue Sky me 30 transmetime gjate javes,edhe 3 vend nga Top Albania Radio me 15 transmetime gjate javes.
Kenga ” Bota Jone” ishte e vetmja kenge ne javen e fundit te rewindit qe ka marr çmim nga te tre radiot me të çmuara në regjion.

Koreografija e shkëlqyer eshte pregatitur nga „e madhja“ Kozeta Bakiu…nje nder koreografet me te mira ne shqiperi… ku si balerine morren pjese : Luixhino Hala, Luljeta Braha, Musa Katroshi, Jurgen Tartari, Arjola Matoshi edhe Krisi Dalipi.

Në Qershor 2011, Armend Milla merr pjesë në Top Fest 8 me këngën "Bota Jone".

Në Maj 2013, Armend Milla merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "I Perhumbur".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë KomentKomente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet