Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio

Armend Regjepagiqi - Një Vit I Ri  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

28/01/2012

2012-01-28T00:38:56

Këngë e albumit:

"Tragjikomedia (Baladat)"
Një milion yje shkëlqejnë, ecim ngadalë, ti më shikon
ky vit që kalojë ne na ndau e na largojë,
dhe nuk e di ç'të them tani,
për ne të dy s'ka ardhmëri
lotët të shkëlqejnë...Të dua

Përshpëris ato ditët tona,
fluturuan drejtë harrimit.
Të lodhur të frikësuar
të lënduar nga dënimi.
E ti po shkon...

Një vit i ri, një dashuri e madhe pa kufi
Një vit i ri, mbeti një lot buzëqeshje në fotografi
Unë do të gjejë do të krijojë në ndonjë tjetër vit të ri
Me ty do t'vallëzojë e di, me ty unë do t'vallëzojë

Të dua...

Një vit i ri, një dashuri e madhe pa kufi
Një vit i ri, mbeti një lot buzëqeshje në fotografi
Unë do të gjejë do të krijojë në ndonjë tjetër vit të ri
Me ty do t'vallëzojë e di, me ty unë do t'vallëzojë


Ky tekst u dërgua nga Meda10Kartolina (1)

2018-12-31 13:34:16
Unë do të gjej, do të krijoj
Në ndonjë tjetër vit të ri
Me ty do t'vallëzoj, e di

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë Këngë Nga Armend Rexhepagiqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet