Më mbaj mend (për 1 muaj)

Armend Regjepagiqi - Kaçurrele  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Tragjikomedia (Hitet)"

Komente

Asnjë Koment

01/01/1996

1996-01-01T16:42:39+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kaçurrele" kënduar nga Armend Regjepagiqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Armend Regjepagiqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Durim Malaj. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Kaçurrele n'tel m'ke prekë
Nuk je zjarr por je tu m'djegë
Nuk je ujë por ma shunë etjën
Kur s'më flet nuk e du vetën

Kaçurrele ja ku jam
Pa ta thanë qare nuk kam
Ah sa herë i mbylli sytë
N'kaçurrela du me u mbytë

Kaçurrele ja ku jam
Pa ta thanë qare nuk kam
Ah sa herë i mbylli sytë
N'kaçurrela du me u mbytë

Mos me fol një ditë me ty
Hiq nuk muj kohën me shty
Nuk i ecë orës akrepi
M'ban me fol o vetmeveti

Kaçurrele ja ku jam
Pa ta thanë qare nuk kam
Ah sa herë i mbylli sytë
N'kaçurrela du me u mbytë

Kaçurrele ja ku jam
Pa ta thanë qare nuk kam
Ah sa herë i mbylli sytë
N'kaçurrela du me u mbytëMë Shumë Këngë Nga Armend Rexhepagiqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet