Më mbaj mend (për 1 muaj)


Armend Shala - Qikat E Kosoves
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qikat E Kosoves".
3. Video është e këngës "Qikat E Kosoves", por nuk këndohet nga Armend Shala.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Armend Shala - Qikat E Kosoves  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

30/01/2012

2012-01-30T17:23:57+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Qikat E Kosoves" kënduar nga Armend Shala.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Armend Shala i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Shqipe Kastrati, Mahmut Ferati & Shaqir Cervadiku - Qikat E Kosoves

Shaqiri...
Per çikat te Kosoves
Me ka zane merzia
Ne kohen ma te mire
Po m'tret Amerika

Rreth e rreth shetita
Gjithkah per dynjane
Por çikat ma te mira
N'Kosove i kam pa

Mahmuti...
Edhe mu more vella
Po m'tret Gjermania
Por naj pak dashni
Kosova plot çika

Gjynah me vetveten
S'ka me ma fale Zoti
N'Kosove tana t'mirat
E ne gyrbet m'shkoj moti

Ref...sebashku...
Çikat e Kosoves
Zoti i ka hijeshu
S'dime ciles perpara
Vllasin me ja leshue
Çikat e Kosoves
Hijeshi e sevda
Me sy mbeshele me i zgjedh
Keq nuk ka me te ra

Shaqiri...
Kur vij prej gurbetit
Me pushu naj dite
Bukuri e çikave
Emrin po ma rrit

Me çikat te Kosoves
Kerkun ne bote nuk ka
Gjithmone ja dine rendin
Jetojne me sevda

Mahmuti...
Kur po vij ne pushim
S'po guxoj me dale
Po ma marrin zemren
Veç me dy tri fjale

Kur po me thojn mirdita
Po m'flasin perdore
Ma nuk po m'thot zemra
Me u kthy n'Diaspore

Ref...sebashku...
Çikat e Kosoves
Zoti i ka hijeshu
S'dime ciles perpara
Vllasin me ja leshue
Çikat e Kosoves
Hijeshi e sevda
Me sy mbeshele me i zgjedh
Keq nuk ka me te ra

...

Ref...sebashku...x2
Çikat e Kosoves
Zoti i ka hijeshu
S'dime ciles perpara
Vllasin me ja leshue
Çikat e Kosoves
Hijeshi e sevda
Me sy mbeshele me i zgjedh
Keq nuk ka me te ra.

Shaqir Cërvadiku & Sabit Imeri - Qikat E Kosoves

Shaqiri:
Per qika t'kosoves me ka zan merzia,ne kohen mat mir pom tret Amerika.Rreth e rreth shetita gjith ka per dynja por qikat mat mira n'kosov i kam pa.

Sabiti:
Edhe mu mer vlla pom tret Gjermania,po rrnoj pa dashni e kosova plot qika.?????? ska mem fal zoti,ne kosov tana t'mirat e ne gurbet m'shkoj moti.

Bashk:
Qikat e kosoves zoti i ka hjeshue,sdim ciles perpara vlla syt me ja lshue.Qikat e kosoves hjeshi e sevda,me sy mshel mej zgjedh keq nuk ka met ra.

Shaqiri:
Un vi prej gurbetit mej pushu naj dit,bukuri e qikav ymrin po ma rrit.Me qika t'kosoves kerkun n'bot nuk ka,gjithmon ja din renin jetojn me sevda.

Sabiti:
Kur po vi n'pushim spo guxoj me dal po ma marin zemren veq me 2-3 fjal.Kur pom thojn mirdita pom flasin per dore ma nuk pom thot zemra me kthy ne diaspore.

Bashk:
Qikat e kosoves zoti i ka hjeshue,sdim ciles perpara vlla syt me ja lshue.Qikat e kosoves hjeshi e sevda,me sy mshel mej zgjedh keq nuk ka met ra.
Më Shumë Këngë Nga Armend Shala:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë