A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për 8 Marsin

8 Marsi

Nga ky mars i bukur,
Eshte dita e nenes,
Qe ndriqon per mua,
Si rrezet e henes.

Nena eshte person,
I veqant per gjdo njeri,
Kur degjoj zerin e saj,
Me mbushen syte me lot.

Kur sesht afer meje,
Me merr malli shume,
Diten nuk jam e qete,
Dhe naten nuk fle gjume.

Duart e saj te buta,
Kur me ledhatoj,
E nese jam e merzitur,
Merzijen ma largojn.

Qe diten kur linda,
Mendoja per nenen time,
Sesi me rriti mua,
Dhe me pergaditi per mesime.

Si engjell ne parajs,
Nena eshte per mua,
Sme mjafton 8 Marsi,
Por i them qdo dit te dua.

Sme mjaftojn as lule,
E as dhurata plot,
Ti tregoj se e dua,
Me se shumti ne bot.

- poezi nga Armira Gashi


- Poezia u dërgua nga Armira Gashi -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  1022


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019