Më mbaj mend (për 1 muaj)

AroGanti - Xhiro Ne Varreza Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Dola xhiro ne varreza te zezen e ndeza
isha i ftuar te martesa e djallit me perendine
kalova femirin ne emigrim pash nga afer varferin
vllezer qe po pinin kokrra ,heroin
veten time qe po pinte hashash dhe kokain
u linda diku ne Sarande por u rrita ne Athine
mora pjese ne mijra aventura
nuk isha nga cunat me para edhe vetura lluksoze
mendimet e mia misterioze si pasoje overdoze
ishte veshtire ti kuptoje o njeri
mosh adoleshenti c do gje ma kishte fajin
c do gje ishte e keqe dhe e erret
si te tjeret jo nuk jam bej ndryshim
do humbasesh po te futesh ne trurin tim
eshte i djegur do digjesh te thash si tip mos te me hiqesh
sepse nuk ke shpresa afrohu per nje xhiro ne vareza

REFREN
Vazhdoj edhe shkruaj nga rruget e emigrimit
skenarin e perditshem dhe te frikshem te filmit
vdekja edhe jeta nuk ka dat nuk ka adresa
bota qe jetoj me nxori xhiro ne varreza (x 2)

Kujtoj me nostalgji vitet qe kaluan
kerkoj shoket e mi dhe momentet qe jetuam
ne fusha basketbolli dhe shtepira te braktisura
ne parqet edhe rruget me endrra te arratisura
filloje dhe vrapoje sa here vinte policia
nuk ishe aq i keq thjesht ishe nga shqiperia
mund te kishe dokumenta por nuk kishe te drejta
ishte aq e bukur aq sa edhe kurve kjo jeta
beje mini grabitje edhe hashashin e shisje
mblekseshe ne sherre sepse mendjen nuk e vrisje
vijonin situata qe nuk dije nga ta nisje
nuk dije muhabetet gojen mbyllur jo nuk flisje
u ndodha ne shume skena te ftohta edhe te nxehta
veproje me ngadal por me mendime te shpejta
tu boshatis kuleta? o shoku nxirr ti kthetra
leri mbrapa teorit edhe kalo ne vepra
rruga qe me rriti djallin e dashuroj
dal xhiro ne varreza edhe mendjen e stakoj
shpesh here i vizitoj edhe te shoket po ndez qirinj
nuk besoj politikan atdhetar dhe prifterinj
ky eshte Aroganti kto jane mbresat e mia
vizatoj ne trupin tim te gjitha fiksimet e mia
dedikohet rapi im aty ku ndodhet shoqeria
aty ku gjendet qetesia paqja edhe dashuria

REFREN
Vazhdoj edhe shkruaj nga rruget e emigrimit
skenarin e perditshem dhe te frikshem te filmit
vdekja edhe jeta nuk ka dat nuk ka adresa
bota qe jetoj me nxorri xhiro ne varreza


Ky tekst u dërgua nga  HejtiAroGanti
Publikimi: 23/01/2011


AroGanti - Xhiro Ne Varreza
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Xhiro Ne Varreza".
3. Video është e këngës "Xhiro Ne Varreza", por nuk këndohet nga AroGanti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga AroGanti:


Komente 0