Më mbaj mend (për 1 muaj)

AroGanti - Disa Here Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Une jam nga ata nga ata te emigrimit
Nga ata qe I kan loz gjitha rolet e filmit
Nga ata qe e kuptuan humbjen e kuptimin
Nga ata qe e filluan nga fundi I fillimit
Nga ata qe me muziken perfaqsojn nje brez
Nga ata qe zgjohen per levizje mengjes mengjes
Nga darka qe kaloi me probleme plot nje thes
Asnjeher s ndihem bosh edhe asnjeher nuk pres
Kshu eshte natyra ime me duhet te ushqehem
E di kur duhet te dal ne sken e di kur duhet te fshehem
E di pse do jem esell e di dhe pse do dehem
e di pse iki larg e di pse do te kthehem
Nje dite nje nat ndoshta dhe skthehem fare
Ndoshta do te humbas ndoshta lere fare
Shpresoj nje dite te mire dhe nje diell plot me rreze
Te ngroh te gjith femijet ne republiken albaneze !

Disa here mendojm se ngelem mbrapa....
dhe disa here shikojm se ca lam mbrapa..
gjithmon mendojm vetem para hapa........
dhe mendja tone ben para mbrapa...........

Sa ka vajtur ora sa eshte data sot
Sa her ke buzeqeshur sa here ke derdhur lot
Je ti nga ata tipa qe gjith diten jep e mer
Me rizla alkool te tjera dhe te tjer
Skica zhgarravina plot ne fletore
Ane e mban qytetin non stop po se more
Nuk do njofesh kur rruget ambientin edhe klimen
Garanci kur je me ne gjigand ta hedh un firmen
Gjithmon thyej rutinen kam shok nga e gjith bota
Amerika Afrika Azia edhe Evropa
E di ca eshte rracizem xhepa bosh edhe rrezik
Pa dashur e mesova jo se e doja ore mik
Kshu eshte koha kshu jan njerzit kshu muhabeti
Kam deshire ne rruget qe u rrita dhe nje her te eci
aty gjerat ndryshuan s me shikojn si nje te huaj
Per ata qe me ndjejne kshu tha njeri kshu u thuaj!


Ky tekst u dërgua nga AmiAroGanti
Publikimi: 14/03/2012


AroGanti - Disa Here
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Disa Here".
3. Video është e këngës "Disa Here", por nuk këndohet nga AroGanti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga AroGanti:


Komente 0