Më mbaj mend (për 1 muaj)

AroGanja Crew - Gabim Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


AROGANTI
Djali ishte 16 kuptoi rruga e terhiqte
librat si kuptonte shkollen nuk e ndiqte
filloi pinte cigare bashk me dy tre shok
larg nga syt e lagjes me nje plan te ri n kok
Mesoi vleren e lekut dhe koha mos t iki kot
talenti tij i madh ishte te shiste drog
te gjith e kritikonin ishte turpi ne familje
ra ne kontakt me vizat i shikonte si nje zgjidhje'
Ruhej goxha na hasmi nga bubat dhe nga civilat
kujdes me telefonin mos harro shiko pasqyrat
ball per ball ne jet me t kqiat dhe t mirat
shum pak shok i ke per naten te tjeret i ke te pini birrat
Bote e eger bot shkerdhat bot e bukur kshu esht bota
sot je lart neser posht pasneser nga mbrapa porta
pret te hapet porta nuk te duhet pashaporta
te duhet karakter durim dhe nerva te ftohta

ALBANI
Une nuk do lutem te me falin
se sjam shembull gabim
endrrat e mia sdo mi ndalin
se ne shpirt kam lirin

PSIKODJALI
Djali u rrit u be burr
rinin e tij e kaloi ne burg
i pelqente nata kjo jete kurv
sa e zuri halli shoqeria u zhduk
E mo la ku jan shoket
bota esht ti qish motren
ty mos ta ndjej veji noten
tani ti e di veji gishtin kokes
Shiko veten mbaje but
respekto ate qe ha buk
ki kujdes nga miku se ta fut
ti je djal me norma me kupton o babuc
Sa me shpejt jasht
sa me shpejt ne shtepi
ktu jasht shqipe ke len nje histori
se djal me zemer nuk behesh por lind
nuk je shembull gabim
AroGanti
Publikimi: 01/01/2018


AroGanja Crew - Gabim
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gabim".
3. Video është e këngës "Gabim", por nuk këndohet nga AroGanja Crew.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga AroGanti:


Komente 0