Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Gëzim

Mendimet

Mendimet...
Mendimet ecin bashke me ne ,
lundrojne ne trurin tone,
duke shpresuar se mund te vazhdojne...

Mendimet jane ato qe te drejtojn nga te ecesh,
jane ato qe te mesojne se si te veprosh ,
dhe te mesojne se si te ''jetosh''

Mendimet qendrojne tek cdo njeri ...
mendimet jane si dielli qe i dhuron natyres drite dhe pa bere asnje zhurme duke i dhuruar edhe zbukurim me driten rrezatuese te tij ....

PRA MENDIMET JANE FILLIMI I NJE UDHETIMI DREJT ''QETESISE''

- poezi nga Arsela.P


- Poezia u dërgua nga Arsela.P -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet