Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Tema: Poezi Për Natyrën

Ndotja E Mjedisit

Pemet u thane
Kafshet vrane
Qielli u verenjt
Njerezit i prene pem't

Soba u ndez
Vendi u nxeh
Fabrikat u ndertuan
Mjedisin e lenduan

Makina filloi te ec
Ajo kurre nuk ngec
Tymin e leshon
Ajrin e demton

Mbeturina sa te dush
Thesin asnje nuk e mbush
Te gjitha jane ne toke
Te shperndara jane ne bote

- poezi nga Arsen Kurtashi


- Poezia u dërgua nga Arsen Kurtashi -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  19


Më shumë nga Arsen Kurtashi


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet