A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Art Abazi - Andrra Jem


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

28/05/2015

2015-05-28T15:24:56

Music:

Art Abazi

Video Production:

Imagine Films


~Ti dhe un, e di
nje cast esht perjetsi
je ti veq ti ajo qe du
e ni qetsin nshpirt kur ty tkom afer
pa tut po rri me ty
per mu ma ska vetmi

~Je e vetmja shpres
Ti je drit kur dita vdes
Ti je andrra jem qe je ka mqon heret ne mengjes
trupi yt pom jep shpetim
ylli ma i zjarrt nqiellin tim

~N'rrug ka me vazhdu
jo kurgja nuk ka mem nal
me ty,heshtja gjen fjal

~Er qe prek cdo pjes te trupit tend te nxeht
qet nat pot pres
saher qe ti pom fol,pom puth
po t'ni si askush tjeter
vdes nvetmi ne jet nga fryma jote

~Je e vetmja shpres
Ti je drit kur dita vdes
Ti je andrra jem qe je ka mqon heret ne mengjes
trupi yt pom jep shpetim
ylli ma i zjarrt nqiellin tim

~N'rrug ka me vazhdu
jo kurgja nuk ka mem nal
me ty,heshtja gjen fjal

~Je e vetmja shpres
Ti je drit kur dita vdes
Ti je andrra jem qe je ka mqon heret ne mengjes
trupi yt pom jep shpetim
ylli ma i zjarrt nqiellin tim

~N'rrug ka me vazhdu
jo kurgja nuk ka mem nal
me ty,heshtja gjen fjal


Lyrics submited by Albina KastratiKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019