Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arta Bajrami - Rrehi Teli  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

30/11/2018

2018-11-30T17:00:14+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Rrehi Teli" kënduar nga Arta Bajrami.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Arta Bajrami i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Xeni Dhe Sinani. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

I
aa rrehi tel per t zezen shqipni
ai vojd mbretit haber i zi
aj vojt mretit haber i zi
4 krajlat jan ra n shqipni
o kater krajlat jan ra nshqipni
cerrnagori bab me serrbi
o junani me austri
o pe bajn ket namin te zi
ah pe bajn namin te zi
presin rob o po presin fmii
a po presin o rob e fmi
o poj qitkan naten per ngri
ah poj qesin naten per ngri
qka po pshhtojkan o pau merdhi
qka po pshtojn o bab pau merdhii
poj naj therrkan o me singii
ah poj therrin o me singi
ah po i qartin o djemt e rii
oh poj qartin o djemt e rii
o i qojn nkish nuk poj lajn nxhami
i qojn nkish muslimant e shkret
qare skan o nkryq pa prek
ah skan qare nkryq pa prek
a Allahi baft me rahmet
zullumqarit qafen ja theft
krajli serbi ka dal po vet
kon e ka shqipnia mbret
o kon e ka shqipnia mbretin
ka nstamboll o sulltan mehmetin
ka nstamboll at baben sulltan
per shqipni don me ba mejdan
e po vet o krajli junanit
zo qka jon topat prej shalit
lufton mbreti i allamanit
lufton mbreti i allamanit
o miskov nau ka nis o nami
a nmiskov nau ka nis o nami
oo rob o zotit o na shkoft xhihaniiMë Shumë Këngë Nga Arta Bajrami:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet