Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arta Memedi - Si Ti  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente

Asnjë Koment

25/11/2014

2014-11-25T11:07:02+00:00Sa deshira i kam per veten dhe per ty
dhe kur jemi bashke plotesohemi nji nga nji
Vetem njera vlen me shume sa dhe shpirtin ma qeteson
Qe te jem me ty te rri me ty gjithmone

Ref:
Ne zemren time le kujtime
Sa me fjale s'e them as une as ti
Te kam thelle ne zemren time
dhe do mbetesh aty pergjithnji

Dhe kur zgjohem perqafimet me mungojne
Qe sa kohe s'jemi ndi
Dhe besoj se asnje tjeter
S'do me beje te qesh ashtu si ti

Ashtu si ti

Kujtoj momentet kur kalonim ne te dy
Kur njeri tjetrin sa here shihnim sy ne sy
Per sa kohe ti je kaq larg mos harro te me kujtosh
Dhe te kthehesh prape qe te me takosh

Ne zemren time le kujtime
Sa me fjale s'e them as une as ti
Te kam thelle ne zemren time
dhe do mbetesh aty pergjithnji

Ref...
Dhe kur zgjohem perqafimet me mungojne
Qe sa kohe s'jemi ndi
Dhe besoj se asnje tjeter
S'do me beje te qesh ashtu si ti

Ura:
E din mire se vetem une jam ajo
Qe mendoj çdo sekond per ty
Afer meje afer teje dua te jem
Sa merzitem per ty kur nuk te kam prane

Ref:
Ne zemren time le kujtime
Sa me fjale s'e them as une as ti
Te kam thelle ne zemren time
dhe do mbetesh aty pergjithnji

Dhe kur zgjohem perqafimet me mungojne
Qe sa kohe s'jemi ndi
Dhe besoj se asnje tjeter
S'do me beje te qesh ashtu si ti

Ashtu si ti


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi
Më Shumë Këngë Nga Arta Memedi:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet