Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artan Jusufi - Gurbetqar I Dashur Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


N'DALU ME VEMENDJE DEGJO DHE MENDO N'KUJTES GURBETQARIN TI MOS E NENCMO MUNDIN E TAKATIN GURBETI I KA LON.
QYSH PO TA QIT GOJA ATO FJALE ME I THON

REFRENI
AI LA VENDLINDJEN SA ME I NDREQ DHOME KUR KA ARDH PER PUSHIME PER ME I PUSHU N'KOM.
AI LA VENDLINDJEN SA ME I HEK FLOKT KUR ARDH PER PUSHIME ME I IK N'KUCOV

ATI MOS I THUAJ AS PAK NUK KA NDER M'DUHET PER MET MARRE PSE NUK BOHESH FER PSE NUK LODHET GJITHE KOHEN DHE ME GJET PUNE TE RE TE MIRAT E TYRE I HARROVE SHPEJT.
PER BUKE E PER KRYP PER SHPI E ME TULL CDO HER NA NDIMOJN E JO S'NA THON KURR CDO HER NA PER KRAHN DHE PO VAZHDOJN SHKOLLA E XHAMIJA ATA PO I MBAROJN

REFRENI
EDHE DASMA N'DERE KA PO NXIRREN N'GAT PSE JE FUT PERMYS PSE NUK JE RAHAT.
NA FALNI PAR ZOTIN N'SE JU LENDOJM DISA NJERZ T'VEGJEL QE FARE S'TE KUJTOJN.
E GURBETQAR I DASHUR N'GURBET TE SHKOJ JETA RRUGVE T'BOTES QE NUK JAN T'LETA LUS ZOTIN E MADH PUNE E MBAR JU SHKOFT JU ME FAMILJEN ZOTI JU BEKOFT
Artan Jusufi
Publikimi: 15/03/2021
Muzika: Artan Jusufi
Studio: Lear
Video Produksioni: XcreativeArtan Jusufi - Gurbetqar I Dashur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurbetqar I Dashur".
3. Video është e këngës "Gurbetqar I Dashur", por nuk këndohet nga Artan Jusufi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Artan Jusufi:


Komente 0