Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Official Video Kërko Video

Artan Kola & Anila Mimani - Te Therras  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

01/12/2005

2005-11-30T23:00:00+00:00

Më Shumë Nga

Anila Mimani

Këngë e albumit:

"Baladat E Shpirtit"

Këngë e albumit:

"Hitet E Veres '05"
Kthehu të lutem kthehu akoma po të pres
Në buzët që digjen frymen tënde e ndjej
Thuam nëse gabova tani kerkoj unë ndjesë
Në gjunj te pergjerohem ikon e shenjët

Lëndin ish ëndrra ime
U tha nga loti i dhimbjes
Vështir të gjesh tek mua pakëz shpres

Të thërras atje ku më ke len prap do me gjesh
Të thërras
Kerko qfar ke harruar dhe do kesh
Të Thërras
Në qaste deshperimi qme ke then
Të Thërras
Sa netë e netë pa gjum ti më ke lënë

Mëngjesi sot eshte ndryshe si nje premtim me vjen
Bekuar eshte ky qast që tek ti më kthen
Jam djegur sa nuk shuhem
Zhgënjimit sot i druhem vështir të gjesh tek mua pakëz shpresë

Të thërras atje ku më ke lën prap do më gjesh
Të thërras kerko qfar ke harruar dhe do kesh
Të thërras në qaste dëshperimi q'më ke thënë
Të thërras sa net e net pa gjum ti më ke lënë


Ky tekst u dërgua nga d_e_t_j_a
Më Shumë Këngë Nga Artan Kola:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet