Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artan Kola - Lulen Qe E Dua Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Ti po rritesh si lulja plot vesë
Të të këpus a do rritesh të pres
Por kam frik për sytë e tu kur t'i ngroh dielli
Se ato sy unë dua t'i kem për jetë

Dhe me dorë s'guxoj të të prek
Aroma jote pranverë veç më sjell
Je e vetmja dashuri që kam besuar
Pa ty moj lule shpirti rehat nuk gjenë

Askujt s'do t'i tregoj se unë ty të dashuroj
Po të pres se rri me shpres se ti do rritesh shpejt
Në zemër do të kem të më ngrohësh porsi diell
Po të pres dhe rri me shpres unë po të pres..

Ref.
Hapi petalet e tua
Je veç ti ajo lule që dua
Je pranver brenda zemrës time, je ndjenjë që s'përsëritesh
Aroma jote zemrën ma mbush me erë

Ref.
Hapi petalet e tua
Je veç ti ajo lule që dua
Je pranver brenda zemrës time, je ndjenjë që s'përsëritesh
Aroma jote zemrën ma mbush me erë

Ti po rritesh si lulja plot vesë
Të të këpus a do rritesh të pres
Por kam frik për sytë e tu kur t'i ngroh dielli
Se ato sy unë dua t'i kem për jetë

Dhe me dorë s'guxoj të të prek
Aroma jote pranverë veç më sjell
Je e vetmja dashuri që kam besuar
Pa ty moj lule shpirti rehat nuk gjenë

Askujt s'do t'i tregoj se unë ty të dashuroj
Po të pres se rri me shpres se ti do rritesh shpejt
Në zemër do të kem të më ngrohësh porsi diell
Po të pres dhe rri me shpres unë po të pres..

Ref.
Hapi petalet e tua
Je veç ti ajo lule që dua
Je pranver brenda zemrës time, je ndjenjë që s'përsëritesh
Aroma jote zemrën ma mbush me erë

Ref.
Hapi petalet e tua
Je veç ti ajo lule që dua
Je pranver brenda zemrës time, je ndjenjë që s'përsëritesh
Aroma jote zemrën ma mbush me erë

Ref.
Hapi petalet e tua
Je veç ti ajo lule që dua
Je pranver brenda zemrës time, je ndjenjë që s'përsëritesh
Aroma jote zemrën ma mbush me erë

Ref.
Hapi petalet e tua
Je veç ti ajo lule që dua
Je pranver brenda zemrës time, je ndjenjë që s'përsëritesh
Aroma jote zemrën ma mbush me erë
Zemrën ma mbush me erë
Artan Kola
Publikimi: 21/01/2013
Muzika: Dorian Gjoni
Teksti: Sokol Marsi


Artan Kola - Lulen Qe E Dua
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lulen Qe E Dua".
3. Video është e këngës "Lulen Qe E Dua", por nuk këndohet nga Artan Kola.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Artan Kola:


Komente 1