Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tani (Artan Shqadha) - Rruget U Ndane Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.5 / Votuan:  2

Këtë çast që rri mendoj
vitet e shkollës kujtoj
kujtoj shokët klasën time
atë pjesë nga jeta ime

Kujtoj librat dhe mësuesit
kujtoj shkallët dhe pastruesen
kujtoj dërrasën e mësimet
kujtoj bangën e gabimet

Kujtoj zyrën e drejtorit
atë moshë në botën time
kujtoj plakun në derë të shkollës
nota në sjellje dhe përjashtime

Pëshpëritje dhe biseda
ëndrra pa fund për anën tjetër
kujtoj malin e Leshnicës
me sfond dimrin e nëntëdhjetës

Dhe ja tani rrugët u ndanë
në udhë të jetës u shpërndamë
në Amerikë e Kanada
kush në Zvicër e Gjermani
në Angli edhe në Francë
kush Itali e kush Greqi

Kush baba e kush i shkretë
kush pronar e kush pa lekë
kush gangster kush kriminel
kush në hekura e kush i ndjerë

Kujtoj mbrëmjet dhe vallëzimin
let it be e rock and roll
kujtoj puthjet përqafimet
atë pjesë nga jeta ime

Kujtoj vajzat dhe konviktin
Zaranikën në Elbasan
kujtoj vitin e maturës
shoqërinë kur duart dhamë

Dhe ja tani rrugët u ndanë
në udhë të jetës u shpërndamë
në Amerikë e Kanada
kush në Zvicër e Gjermani
në Angli edhe në Francë
kush Itali e kush Greqi

Kush baba e kush i shkretë
kush pronar e kush pa lekë
kush gangster kush kriminel
kush në hekura e kush i ndjerë

Dhe ja tani rrugët u ndanë
në udhë të jetës u shpërndamë
në Amerikë e Kanada
kush në Zvicër e Gjermani
në Angli edhe në Francë
kush Itali e kush Greqi

Kush baba e kush i shkretë
kush pronar e kush pa lekë
kush gangster kush kriminel
kush në hekura e kush i ndjerë


Ky tekst u dërgua nga Eduart Nonaj

Tani (Artan Shqadha) - Rruget U Ndane
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rruget U Ndane".
3. Video është e këngës "Rruget U Ndane", por nuk këndohet nga Tani (Artan Shqadha).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Tani (Artan Shqadha):


Komente 0