Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artan Xhija - Eja Edhe Nje Here Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

I huaj jam sonte as veten se njoh
as dritën as hënën as ty s'po të shoh
një cigare e ndezur mjegull më shkaktoi
shpirtin dhe shikimin ajo ma verboi

Eja dhe njëherë eja pa u menduar
pa ty humba shpresën veten kam harruar
eja dhe njëherë eja pa u menduar
pa ty humba shpresën veten kam harruar

Ti ike u fshehe larg ku s'mund të të gjej
por një ditë do të vish s'ke ku shkon më tej
dhe bie telefoni zëri yt më flet
jam e dëshpëruar por tjetër gjë s'më mbet

Eja dhe njëherë eja pa u menduar
pa ty humba shpresën veten kam harruar
eja dhe njëherë eja pa u menduar
pa ty humba shpresën veten kam harruar

Në gotën me uiski mu shfaqën sytë e tu
por loti që ra mbi të i humbi pa kuptu
dhe ashtu i vetëm dhimbja më copëton
veç pijes dhe cigares asgjë s'më ngushëllon

Eja dhe njëherë eja pa u menduar
pa ty humba shpresën veten kam harruar
eja dhe njëherë eja pa u menduar
pa ty humba shpresën veten kam harruar

Eja dhe njëherë eja pa u menduar
pa ty humba shpresën veten kam harruar
eja dhe njëherë eja pa u menduar
pa ty humba shpresën veten kam harruar


Ky tekst u dërgua nga Eduart Nonaj


Publikimi: 01/12/2001Më Shumë Këngë Nga Artan Xhija:


Komente mbi këtë këngëArtan Xhija - Eja Edhe Nje Here
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Eja Edhe Nje Here".
3. Video është e këngës "Eja Edhe Nje Here", por nuk këndohet nga Artan Xhija.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.