Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artan Xhija - Dua Te Therras Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


E mërzitur kjo mesnatë
po më duket shumë e gjatë
dua të të shoh në çdo moment
emrin tënd në mur kam shkruar
rri i shtrirë duke menduar
sytë e tu të zjarrta më lanë pa mend

Kam mbetur i tëri në mendime
Erinda thërret kjo zemra ime
dua të të thërras me zë të lartë
le të shuhet kjo mesnatë
me sytë e saj të zjarrtë

Dua të shkruaj me këto duar
lart në qiellin e trazuar
Erinda zemër sa të dua

Një mesazh të kam dërguar
ndoshta ti se ke lexuar
ndaj dhe nuk më merr në telefon

Ti se di se sa po vuaj
me këto ndjenja jo mos luaj
se një zemër djali po rënkon

Kam mbetur i tëri në mendime
Erinda thërret kjo zemra ime
dua të të thërras me zë të lartë
le të shuhet kjo mesnatë
me sytë e saj të zjarrtë

Dua të shkruaj me keto duar
lart në qiellin e trazuar
Erinda zemër sa të dua

Dua të të thërras me zë të lartë
le të shuhet kjo mesnatë
me sytë e saj të zjarrtë

Dua të shkruaj me këto duar
lart në qiellin e trazuar
Erinda zemer sa të dua


Ky tekst u dërgua nga Eduart NonajArtan Xhija
Publikimi: 05/05/2014
Muzika: Artan Xhija
Teksti: Artan Xhija


Artan Xhija - Dua Te Therras
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dua Te Therras".
3. Video është e këngës "Dua Te Therras", por nuk këndohet nga Artan Xhija.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Artan Xhija:


Komente 0