Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artan Xhija - Luaj Me Ndjenjat E Mija Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Me buzët e kuqe si flaka
më flet ti çdo mëngjes
dhe unë i djersitur nga turpi
me sy të përshëndes

Me buzët e kuqe si flaka
më flet ti çdo mëngjes
dhe unë i djersitur nga turpi
me sy të përshëndes

Më afrohesh
dhe s'më lë të të prek
më largohesh
dhe s'më lë të të ndjek

Më afrohesh
dhe s'më lë të të prek
më largohesh
dhe s'më lë të të ndjek

Luan me ndjenjat e mia
mos mendo se unë s'kuptoj
por ç'ti bëj unë zemrës time
që thotë veç të dashuroj

Luan me ndjenjat e mia
por një ditë do të më kuptosh
pse moj vajzë si le ti fjalët?
dhe me mua të jetosh

Më afrohesh
dhe s'më lë të të prek
më largohesh
dhe s'më lë të të ndjek

Më afrohesh
dhe s'më lë të të prek
më largohesh
dhe s'më lë të të ndjek

Me naze më ecën përpara
dhe mua më provokon
te flas si i marrë nga mbrapa
po jo ti nuk më pranon

Me naze më ecën përpara
dhe mua më provokon
të flas si i marrë nga mbrapa
po jo ti nuk më pranon

Më afrohesh
dhe s'më lë të të prek
më largohesh
dhe s'më lë të të ndjek

Më afrohesh
dhe s'më lë të të prek
më largohesh
dhe s'më lë të të ndjek

Luan me ndjenjat e mia
mos mendo se unë s'kuptoj
por ç'ti bëj unë zemrës time
që thotë veç të dashuroj

Luan me ndjenjat e mia
por një ditë do të më kuptosh
pse moj vajzë si lë ti fjalët
dhe me mua të jetosh

Më afrohesh
dhe s'më lë të të prek
më largohesh
dhe s'më lë të të ndjek

Më afrohesh
dhe s'më lë të të prek
më largohesh
dhe s'më lë të të ndjek


Ky tekst u dërgua nga Eduart NonajArtan Xhija
Publikimi: 11/05/2014
Muzika: Artan Xhija
Teksti: Artan Xhija


Artan Xhija - Luaj Me Ndjenjat E Mija
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Luaj Me Ndjenjat E Mija".
3. Video është e këngës "Luaj Me Ndjenjat E Mija", por nuk këndohet nga Artan Xhija.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Artan Xhija:


Komente 0