Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip. Kërko Video

Artan Xhija - Shpirti Im Binjak  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

17/07/2013

2013-07-17T22:16:26+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Shpirti Im Binjak" kënduar nga Artan Xhija.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Mariola Kaçani & Jurgen Kaçani - Shpirti Im Binjak

[Jurgeni:]
Kjo kurorë, moj mbret'reshë
tregon dashurinë mes nesh.
E gjithë bota le ta dijë,
veç e imja ti do t'jesh.

[Mariola:]
Sa t'kem jetë, sa t'kem jetë
unë e jotja do të jem.
Jo pa ty, unë pa ty
jo, nuk kam jetë.

[REF. 2x:]
Dashurisë i vura emër.
Një unazë për një zemër.
Se pa fund të dua ty
shpirti im binjak.

[Jurgeni:]
Çdo sekond t'dua me shpirt.
Të kam engjëll ty o dritë.
Më beso, kur unë e them,
se kjo jetë pa ty nuk vlen.

[Mariola:]
Sa t'kem jetë, sa t'kem jetë
unë e jotja do të jem.
Jo pa ty, unë pa ty
Jo, nuk kam jetë.

[REF. 2x:]
Dashurisë i vura emër.
Një unazë për një zemër.
Se pa fund të dua ty
shpirti im binjak.

[REF. 2x:]
Dashurisë i vura emër.
Një unazë për një zemër.
Se pa fund të dua ty
shpirti im binjak.

Enxhi Vlashi - Shpirti Im Binjak

zemer ike larg
shume po me mungon dhe cdo
pjese e imja ty po te kerkon
por kjo largesi po me mundon
po iki me the po mos u merzit
tek un ti beso
edhe vec me prit
se pa ty nuk rri un asnje dit

refreni
kthehu i dashur
larg meje ti mos rri
kthehu o zemer
ne krahet e mi
asgje ska kuptim nese sjemi un dhe ti
asgje nuk ka kuptim pa ne te dy

netet dua ti kaloj ne krahet e tua
shpirti im binjak je vec ti per mua
zoti na bashkoi ne te dy
ti je princi im
drit e syve tmi\

ne endrrat e mia je imazhi im
do te thinjem sh[pirt un bashke me ty

kthehu i dashur larg meje ti mos rri
kthehu o zemer ne krahet e mia
asgje ska kuptim nese sjemi un dhe ti
asgje nuk ka kuptim pa ne te dy

ti kthehu i dashur larg meje ti mos rri
ti kthehu o zemer ne krahet e mia
asgje ska kuptim nese sjemi un dhe ti
asgje nuk ka kuptim pa ne te dy

Soni Malaj - Shpirti Im Binjak

Sa herë zgjohem në mëngjes,
Pranë dritares time shkoj,
Dhe me kokën lart në qiell për ty mendoj.

I lutem zotit për çdo ditë,
Nga e keqja të të mbroj,
Derisa edhe kjo botë të ekzistoj.

Veç një këngë, unë s'kam më shumë,
Që nga vetja t'a ofroj,
Jemi larg tani dhe krahët na mungojnë.

REF:
Ti do të mbetesh për shumë gjatë,
Shpirti im binjak,
Ndaj kur së dyti të jetoj,
Prapë do të kërkoj,
Sa herë instikti të më zgjoj,
Trupin të ta prek,
Do bie unë si flokë dëbore,
Në çdo kontinent...

Ti më bëre që ti prek,
Erën, zjarrin edhe retë,
Unë me ty e ndala kohën,
Dhe s'u ndjeva vetë,
Sa herë prapë të dashuroj,
Pak nga ty do të provoj,
Por me dhimbjen do më duhet ta pranoj...

REF:
Se ti do mbetesh për shume gjatë,
Shpirti im binjak!
Ndaj kur së dyti të jetoj,
Prapë do të kërkoj,
Sa herë instikti të më zgjoj,
Trupin të ta prek,
Do bie unë si flokë dëbore,
Në çdo kontinent...
Në çdo kontinent...

Kur të lindim përsëri,
Ti do jesh dy pika shi,
Që do biesh pa u ndjerë në sytë e mi,
Unë do jem shkëndi në mjegull,
Një piksel për ty i djegur,
Edhe pse jetuam bashkë,
Në një tjetër shekull.

REF:
Se ti do të mbetesh për shumë gjatë,
Shpirti im binjak!
Ndaj kur së dyti të jetoj,
Prapë do të kerkoj,
Sa herë instikti të më zgjoj,
Trupin të ta prek,
Do bie unë si flokë dëbore,
Në çdo kontinent...

Shpirti im binjak...
Trupin të ta prek...
Do bie unë si floke dëbore...
Në çdo kontinent...
Në çdo kontinent...
Më Shumë Këngë Nga Artan Xhija:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet