Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artan Xhija - Nje Autograf Per Ty Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Në koncertin tim të fundit
një buqetë më ra në sy
ish buqeta më e bukur
që unë kisha marrë nga ty

Dhe brenda lules ku kish një letër
ku më tregoje ti çdo mendim
dhe në fund kishte të shkruar
ty shumë të dua o ylli im

Kur një ditë rrugës kalova
mu afrove me gëzim
autografin më kërkove
që ta mbaje si kujtim

Dhe binte zilja e telefonit
dhe ti më flisje mu përsëri
dhe zëri yt më tingëllonte
për ty më thonje ndjej dashuri

Kur e pyeta për moshën
më gënjeu me pak fjalë
je akoma shumë e vogël
jo me ty unë s'mund të dal

Mos më kërko ti asgjë tjetër
veç një këngë një melodi
ty të premtoj moj vogelushe
o se kjo këngë do të jetë për ty

Mos më kërko ti asgjë tjetër
veç një këngë një melodi
ty të premtoj moj vogëlushe
o se kjo këngë do të jetë për ty


Ky tekst u dërgua nga Eduart NonajArtan Xhija
Publikimi: 01/12/2001
Muzika: Artan Xhija
Teksti: Artan Xhija


Artan Xhija - Nje Autograf Per Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nje Autograf Per Ty".
3. Video është e këngës "Nje Autograf Per Ty", por nuk këndohet nga Artan Xhija.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Artan Xhija:


Komente 0