Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artan Xhija - A Jetohet Pa Shpirt Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Sa kujtime kemi bashkë
sa shumë të dy ne jemi dashtë
çdo gjë në jetë të dy i ndamë
dhe në mes çdo gjë i lamë

Se sa netë rrija pa fjetur
kur kokën tek unë ke mbështetur
s'doja nga gjumi të zgjoja
në frymën tënde unë jetonja

A jetohet pa shpirt?
a duhen sytë kur s'ke dritë?
s mund të quhet jetë kjo?
kur s'ke pranë atë që do?

Nën këmbë më
është përmbytur bota
më zgjat dorën më shpëto

I them të gjithëve që jam mirë
dhe fshehur lotët kam fshirë
në këtë botë nuk ka njeri
të ma njohë shpirtin si ti

Ti nuk je të më fshish lotët
që më bien duke parë fotot
zemër shëruese e plagëve të mia
do të mbetesh ti dhe dashuria

A jetohet pa shpirt?
a duhen sytë kur s'ke dritë?
s'mund të quhet jetë kjo?
kur s'ke pranë atë që do?

Nën këmbë më
është përmbytur bota
më zgjat dorën më shpëto


Ky tekst u dërgua nga Eduart NonajArtan Xhija
Publikimi: 18/03/2020


Artan Xhija - A Jetohet Pa Shpirt
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "A Jetohet Pa Shpirt".
3. Video është e këngës "A Jetohet Pa Shpirt", por nuk këndohet nga Artan Xhija.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Artan Xhija:


Komente 0