Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artan Xhija - Vret Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Ti kurrë s'më ke dashur
sa të kam dashë
unë dikur shpirtin tim
mbi tëndin e lashë

Ti doje të ikje
të lirë të kam lënë
por zemrës sime
unë çfarë ti bëj?


Pa ty nuk u mësova asnjëherë
e urrej veten çdo ditë e më shumë
pse unë dashurinë po e kërkoj?
në ata krahë që dikur më shtynë

A të vjen keq?
një zemër kur vret?
nuk e di çfarë ndjen tani?

A të vjen keq?
një zemër kur vret?
nuk e di çfarë ndjen tani?

Eja dhe një herë
më shiko në sy
edhe shpirti të marri
jetë në krahët e tu

Në dhomën e errët
do të pres këtu brenda
deri sa të pushojë
dhimbja ose zemra

Pa ty nuk u mësova asnjëherë
e urrej veten çdo ditë e më shumë
pse unë dashurinë po e kërkoj?
në ato krahë që dikur më shtynë

A të vjen keq?
një zemër kur vret?
nuk e di çfarë ndjen tani?

A të vjen keq?
një zemër kur vret?
nuk e di çfarë ndjen tani?

A të vjen keq?
një zemër kur vret?
nuk e di çfarë ndjen tani?


Ky tekst u dërgua nga Eduart Nonaj


Publikimi: 07/10/2020
Muzika: Artan XhijaMë Shumë Këngë Nga Artan Xhija:


Komente mbi këtë këngëArtan Xhija - Vret
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vret".
3. Video është e këngës "Vret", por nuk këndohet nga Artan Xhija.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.