Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artan Xhija - Leyla (Feat. Prodbydavii)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Zemra sot prapë më solli
aty ku na bashkoi
dhe kujtimet e tua
une si kam fshirë

Aty një zë i njohur
në emër më foli
dhe nën zë më pyeti
a je mirë? a je mirë?

Dhe zemrën ndjeva përsëri
dhe asnjë fjalë jo nuk fola dot
më riktheve në atë kohë ti
kur jemi dashur fort

Thuaj shikimet e tua
më duket sikur më thua
ku i ke premtimet ti

Lejla, Lejla, Lejla, Lejla
ty nga vetja unë
s'të kam larguar asnjëherë

Lejla, Lejla, Lejla, Lejla
lëre zemrën ti
të duhemi edhe njëherë
...
Όταν στα μάτια σε κοιτάζω εγώ χάνομαι
Κοντά σου νιώθω πλησιάζω το αισθάνομαι
Από τα χέρια πιάσε με σφιχτά και κράτα με
Το ονειρεύομαι, το ονειρεύομαι

Όνειρα έκανα πεταμένα
Βυθισμένος μέσα στο πυθμένα
Να μην έχω πλάι μου κανένα
Πόσα ήξερα ήταν ένα και ένα

Όνειρα έκανα πεταμένα
Βυθισμένος μέσα στο πυθμένα
Να μην έχω πλάι μου κανένα
Πόσα ήξερα ήταν ένα και ένα

Νιώθω το άρωμά σου έρχεσαι σιγά σιγά
Μέσα στην αγάλια σου θέλω να είμαι εγώ ξανά
Το νιώθω στην καρδιά σου Λειλα οχ Λειλα
...
Kur sytë ti shoh, unë krejt humbas
pranë teje afrohem dhe të ndjej
më shtrëngo duart dhe më mbaj
që të ëndërroj, që të ëndërroj

Ëndrrat e mia i hodha tej
i zhytur thellë në fund të detit
i vetmuar pa askënd pranë
se gjithçka që dija është
veç një dhe një që bëjnë dy

Ëndrrat e mia i hodha tej
i zhytur thellë në fund të detit
i vetmuar pa askënd pranë
se gjithçka që dija është
veç një dhe një që bëjnë dy

Ndjej aromën tënde
që më afrohet ngadalë
në përqafimin tënd sërish dua të jem
e dalloj në zemrën tënde
që rreh fort Lejla o Lejla
...
Dhe zemrën ndjeva përsëri
dhe asnjë fjale jo nuk fola dot
më riktheve në atë kohë ti
kur jemi dashur fort

Me shikimet e tua
më duket sikur më thua
ku i ke premtimet ti

Lejla, Lejla, Lejla, Lejla
ty nga vetja unë
s'të kam larguar asnjëherë

Lejla, Lejla, Lejla, Lejla
lëre zemrën ti
të duhemi edhe njëherë


Ky tekst u dërgua nga Eduart NonajArtan Xhija
Publikimi: 18/04/2021
Muzika: Artan Xhija
Orkestrimi: David Zeqiraj
Mix/Master: Vilson Danaj
Guitar: Vilson Danaj
Director: Fatjon Kupi
Camera Albania: Fatjon Kupi Film & Photography
Camera Greece: Zamanfu - Trz Label
Recording Greece: Black Siren Studio, Athens
Model: Doni Models
Guitar Actor: Vani Hysa
Styling: Ervin Shop BarberArtan Xhija - Leyla
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Leyla".
3. Video është e këngës "Leyla", por nuk këndohet nga Artan Xhija.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Artan Xhija:


Komente 0