Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artan Xhija - Mos I Tregoni Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Jo mos I tregoni per Mua asaj
Sa vuaj une dhe sa shume qaj
Se aroma e asaj akoma ka mbet
Dhe ndarjen Jo une nuk e kam te lehte

Per netet qe kam qene une keq
Mos I thote njeri
Une ja vrava,vet ja vrava zemren ja vrava pa dashurine
Oj zemra jeme,oj zemra jeme neser ne fal sja fal vetes kurre

Mos degjoj ti,mos degjo me fjale
Ne mendjen tende mos me mbaj
Ti vazhdo jeto nis nje jet te re
Se me bashk nuk jemi ne

Sot lexoj mesazhet qe dikur ka nis
Kur thoshte ti zemer Kur do vish
Sa shum vite une vetem e kam lene
Ne fund ajo iku pa me thene

Ndaj veten e kam lene ne faj
Per ikjen e saj
Une ja vrava,vet ja vrava zemren ja vrava pa dashurine
Oj zemra jeme,oj zemra jeme neser ne fal sja fal vetes kurre

Mos degjoj ti,mos degjo me fjale
Ne mendjen tende mos me mbaj
Ti vazhdo jeto nis nje jet te re
Se me bashk nuk jemi ne
Artan Xhija
Publikimi: 24/05/2023
Muzika: Artan Xhija
Orkestrimi: Petrit Vullkani
Teksti: Alma
Violin: Blerim Serica
Guitar: Laurent HaliliArtan Xhija - Mos I Tregoni
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos I Tregoni".
3. Video është e këngës "Mos I Tregoni", por nuk këndohet nga Artan Xhija.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Artan Xhija:


Komente 0