A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Artesa Retkoceri - Nje Here Ne Jete


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

20/03/2017

2017-03-20T19:00:03


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nje Here Ne Jete" kënduar nga Artesa Retkoceri.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Artesa Retkoceri i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Etna - Nje Here Ne Jete

2-Rim

I sinqert si gjithmonë sinqerisht tash po ta them
E Vërteta shëron edhe pse goxha shum dhem
Thojn njerzit ndryshojnë edhe pse dikur s'besojsha
Shkaktar u bone ti...! Qeh jeta po t'i msojka...!!

Koha kalon po koha mbrapa s'kthehet
Kthehen kujtimet e gabimet tua vrehën
Qe !!! Po boj përjashtim ç'do njeri niher gabon
Prap zemra t'i dha krejt ti prap po e lëndon

Po Ki me lyp zanin tem ki me lyp puthjen tem
Ki me lyp prekjen tem po me gjet e ki problem...
Unë e di ti e rren vetën por smunesh me rrejt zemrën
Tjetrin e ki përball por te aj mu ma ndjen erën

Kosovare

Një herë në jetë ç'do njeri gabon
Por ti shumë herë falje kërkon
Një herë në jetë zemra ime dashuron
Nuk ka më shpresë se për ne dy u bë vonë

Maksi

Për ty isha i vetmi i vetmi i pashoq
Premtimi jot dështoj une tash kejt i qes n'lloq
Edhe un jom i ksaj bote nuk jom jashtoksorë
Mos me dit qka ka n'kët tok mos me dit kan e kisha ndorë

Nëse për ty jam kon jeta frymarrje me jetu
E tash pse zemra po t'rreh jetën pse je tu e shiju
Po krejt jan kon rrena fjal t'kota jo nga zemra
Sa fjal ti kom besu i kom mshel te zemra mrena

Pasha zotin kom ndryshu nuk jom ma si përpara
Si dikur për fjalen t'du shum si gjith na dy bojshim gara
E tash une nuk po du me ty se jam me tjetër kon
Shum herë ty ta kom falë e prap ti po gabon se...

Kosovare

Një herë në jetë ç'do njeri gabon
Por ti shumë herë falje kërkon
Një herë në jetë zemra ime dashuron
Nuk ka më shpresë se për ne dy u bë vonë

Leonora Jakupi - Nje Here Ne Jete

Dua ta ndjeje cdo prekje nga ti
se sonte mes nesh nuk ka më kufi
Dua të puth cdo herë e më gjat
kjo është dashuri s`është mëkat

Një herë në jetë, ndale kohen veq për mua
qe ta shuaj këtë zjarr qe e kam
Një herë në jetë me pushto me puthje tua
ta kuptosh se e jotja unë jam
E jotja sonte jam

Vetëm një natë kam frikë qe s`mjafton
ta shprehim me fjal qfarë zemra tregon
Dua të puth cdo herë e më gjat
kjo është dashuri s`është mëkat

Një herë në jetë, ndale kohen veq për mua
qe ta shuaj këtë zjarr qe e kam
Një herë në jetë me pushto me puthje tua
ta kuptosh se e jotja unë jam
E jotja sonte jam

Të jemi pranë njëritjetrit gati në cdo cast
është një ëndërr qe e kam me vite
sa kam shpresuar qe të puth një herë plot afsh
më vjen keq qe ti këtë gjë se dite...


teksteshqip.com © 2007 - 2018