Arting
Arting

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}Biografia

BIOGRAFIA: Arting është një grup artistësh i njohur. Në Dhjetor 1991, Arting marrin pjesë në Festivali i 30-të në RTSH me këngën "Puthja e Pare" dhe mje vit me vone po ne festivalin e RTV me kengen "Enderroj". Kane kenduar nje kenge kushtuar Miss albania ne koncertin e bere per kete eveniment per here te pare ndonjehere ne Shqiperi. Me tekst te alqi Boshnjakut dhe muzike te David Tukicit. Grupi i pare qe ka dhene koncert LIVE ne pallatin e kongreseve, ne 23 Nentor 1991. Grupi qe ka fituar vendin...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0