Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artiola Toska - Mos U Lodh Kot Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Ne mengjesin e esaj jete
Dashurova me besim
Pak per ty e pak per vete
Jam robine e shpirtit tim

(2 here)
Ti me flisje neper puthje
Kjo asht dashuri e pare
Po pas teje te padukshme
kishe nusen zemervrare

(refren)
Une kam lind nga dashuria
Dhe si ajri jam pa faj
Vet' i rris ndjenjat e mia
Si zambak te bardhe ne Maj

Te genjen syri nen vetull
Une e jotja ma nuk jam
Se dy kunguj nen nje sqetull
Dashuria nuk i mban

Ne mesditen e esaj jete
Une e gjeta diellin tim
Kudo shkoj e kudo vete
Ai me ndjek me adhurim

(2 here)
O njeri qe vrave shpirtin
Midis nesh ti vend nuk ke
Tash e njof hijen e driten
E di mire se cili je…

(refren)

O njeri qe vrave shpirtin
Midis nesh ti vend nuk ke
Tash e njof hijen e driten
E di mire se cili je…

Ky tekst u dërgua nga  ElaPublikimi: 01/12/2001


Artiola Toska - Mos U Lodh Kot
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos U Lodh Kot".
3. Video është e këngës "Mos U Lodh Kot", por nuk këndohet nga Artiola Toska.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Artiola Toska:


Komente 0